Opis kierunku:

Celem studiów Etyka i Filozofia dla nauczycieli jest podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli, umożliwienie zdobycia przygotowania merytorycznego do nauczania w szkole przedmiotu etyka i filozofia oraz wiedzę i umiejętności dotyczące przygotowania w zakresie dydaktyki przedmiotu na danym etapie edukacyjnym.

Program na studiach podyplomowych jest zgodny z przepisami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 roku w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r., poz. 1450).

• Studia realizowane są w formule synchronicznej (w czasie rzeczywistym).
  • Zajęcia, które odbywają się zdalnie są prowadzone przy pomocy platformy Microsoft Teams, a każdy z uczestników dostaje darmowy dostęp do pakietu Microsoft Office.

Dla kogo ten kierunek?

• Studia są dla nauczycieli skierowane są przede wszystkim do osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne, które pragną uzyskać uprawnienia do nauczania przedmiotu etyka i filozofia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych bądź pracować w ramach interdyscyplinarnych ścieżek problemowych.

Dolnośląska Szkoła Wyższa i Wyższe Szkoły Bankowe z całej Polski rozpoczęły współpracę dotyczącą prowadzenia studiów podyplomowych w formule online. Kierunek, który Cię interesuje, jest właśnie efektem tego projektu. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

Co zyskujesz?

• Ukończenie studiów podyplomowych Etyka i Filozofia dla nauczycieli uprawnia do podjęcia pracy jako nauczyciel etyki/filozofii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Biurem Rekrutacji Studiów Podyplomowych: sp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe na kierunku Etyka i filozofia dla nauczycieli prowadzimy:
  • online synchronicznie  - studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online, bez względu na sytuację pandemiczną.  Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez Internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia!

do 31 sierpnia
czesne już od
miesięcznie

Zapisując się do 31 sierpnia zyskujesz 700 zł, dzięki:

• 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz 900 zł, dzięki:

• 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

BLOKI TEMATYCZNE:

• Historia filozofii i myśli etycznej
  • Etyka ogólna
  • Problemy etyki praktycznej
  • Pedagogika moralności
  • Etyka zawodowa
  • Etyka i polityka
  • Metodyka nauczania etyki/filozofii
  • Praktyka pedagogiczna
Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba zjazdów: 19
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF