Studia od października 2020

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej jest bardzo liczna, podjęliśmy decyzje o tym, że zajęcia w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021 na studiach I stopnia rozpoczniemy w formie hybrydowej (mieszanej).

 

Większość zajęć będzie prowadzonych w trybie zdalnym (synchronicznym). Wyjątek stanowić będą wybrane zajęcia, wymagające bezpośredniego kontaktu m.in. zajęcia laboratoryjne oraz zajęcia praktyczne, które będą prowadzone w trybie tradycyjnym na terenie uczelni z zachowaniem rygorów sanitarnych. Informacje o miejscu i sposobie prowadzenia zajęć zostaną zamieszczone w harmonogramach w Wirtualnym Dziekanacie
 
Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w DSW niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 

Co oznacza hybrydowa forma kształcenia?

  • Część zajęć będzie realizowana zdalnie za pomocą narzędzi i technik umożliwiających kształcenie na odległość. Pozostałe zajęcia zrealizujesz w formule stacjonarnej, czyli w budynku uczelni.
  • Na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z wykładowcami i kolegami za pomocą takich narzędzi jak MS Teams, itp. Wszystkie te platformy pozwalają na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. Możliwości interakcji pomiędzy uczestnikami zajęć sprawiają, że tak prowadzony tryb zdalny stanowi dobry ekwiwalent dla zajęć odbywających się tradycyjnie.
  • Na części zajęć spotkamy się w budynkach uczelni (forma stacjonarna). Będzie nas jednak obowiązywał reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne. 

 Informacje o tym, które dokładnie zajęcia zrealizujesz łącząc się online, a na które przychodzisz na uczelnię znajdziesz w Wirtualnym Dziekanacie i USOSweb, gdzie zamieszczane są najważniejsze komunikaty i plany zajęć. 

 

* Dolnośląska Szkoła Wyższe będzie na bieżąco śledzić stan sytuacji epidemicznej, zalecenia GIS i decyzje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostosowując decyzje o dalszym kształceniu do zmian obowiązującego prawa. O wszelkich zmianach będziemy Państwa na informować poprzez stronę internetową, USOSweb, Wirtualny Dziekanat oraz Facebooka Uczelni. 

Technologiczne udogodnienia

Studenci i wykładowcy DSW mogą korzystać z licznych rozwiązań nowych technologii. Wykłady i ćwiczenia, prezentacje, quizy, a nawet zaliczenia przedmiotów – to wszystko dostępne jest online! Teraz nie musisz jechać przez całe miasto, by spotkać się z promotorem. Wystarczy, że umówisz się na konkretną godzinę i zalogujesz do wirtualnego pokoju!

 

Bez względu na formę kształcenia - stacjonarną, hybrydową czy zdalną, jako student DSW skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

  • Dostaniesz od nas darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych.
  • Instrukcje i szczegółowe informacje jak korzystać z MS Teams znajdziesz w zakładce - Kształcenie w formie zdalnej. 
  • Więcej o możliwościach, jakie przygotowaliśmy dla studentów dowiesz się z zakładki Naukę wspieramy technologią.

Uczelnia dostępna 24h

W DSW stawiamy na wygodę, dlatego wiele studenckich spraw załatwisz u nas online.

 

Wirtualny Dziekanat i USOSweb to strony www, na których studenci mogą sprawdzić oceny z całego okresu studiów, godziny konsultacji wykładowców, harmonogramy zajęć oraz znaleźć wiele ważnych informacji i komunikatów.

 

Wystarczy, że skorzystasz z Internetu i zalogujesz się na swoim telefonie lub komputerze!

Przygotowani do kształcenia zdalnego

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie. Wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, aby sprawdzić jaka jest opinia na ten temat naszych studentów. W badaniu, które przeprowadziliśmy w czerwcu 2020 r., wzięło udział prawie 600 studentów I i II stopnia.

 

Bardzo cieszy nas, że aż 82,9 % z nich jest zadowolonych z działań podjętych przez DSW w czasie pandemii koronawirusa. Wysoko zostały ocenione ćwiczenia, wykłady, przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć online, a także praca działów obsługowych. 

 

 

Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

Bezpieczeństwo na uczelni

Chcemy Was jak najczęściej gościć na terenie uczelni! Żeby było to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich, musimy przestrzegać określonych zasad. Zobacz, co powinieneś zrobić, żeby przebywanie w DSW i bezpośredni kontakt z wykładowcami i kolegami był bezpieczny.

 

                           

Informacje dla studentów I roku

Każdy z nas rozpoczynał kiedyś studia i był zagubiony. W Ulotce na dobry początek znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania, które zadaje sobie większość studentów pierwszego roku. 

 

Chcesz poznać studentów z innych kierunków lub absolwentów DSW? Nic prostszego! Dołącz do grupy na Facebooku Studenci i absolwenci DSW! Od teraz będziesz mógł wymieniać się notatkami, brać udział w dyskusjach lub dowiesz się, co ciekawego planuje Samorząd studencki.

 

W grupie raźniej! Wiele osób rozpoczynało swoje kariery właśnie od kół studenckich. Jest to także świetny sposób na wymianę myśli, zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych i rozwój swoich zainteresowań! Zobacz, jakie organizacje studenckie funkcjonują w DSW i wybierz coś dla siebie.

Szukasz numeru telefonu do Dziekanatu? Chcesz skontaktować się Działem Studiów Podyplomowych? Wszystkie dane kontaktowe do działów znajdziesz w zakładce kontakt

 

Dostałeś indywidualny numer konta i nie wiesz, co dalej? Pierwszą płatność powinieneś uregulować najpóźniej do 15 października, niezależnie od wybranego systemu opłat. Pamiętaj, że jeśli jesteś na I roku, powinieneś zlecić dwa przelewy za: 

  • pierwszą ratę czesnego,
  • legitymację studencką.

W tytule przelewu wpisz swoje imię i nazwisko oraz czego dotyczy przelew (np. opłata za I ratę czesnego", "opłata za legitymację studencką"). W razie pytań do dyspozycji masz Dział Płatności

Wszystkie niezbędne informacje o swoich studiach, np. spis aktualnych przedmiotów, oceny z zaliczeń, terminy dyżurów wykładowców, znajdziesz w USOS-Webie. Jest to wewnętrzny system DSW. Jak się do niego zalogować? Loginem jest Twój numer PESEL (w przypadku obcokrajowców jest to adres mailowy). Hasło otrzymasz na swoją skrzynkę mailową, tak samo jak i indywidualny numer albumu. 

 

Jeśli chcesz wiedzieć kiedy i gdzie masz zajęcia, sprawdzić swój harmonogram.

Stypendium socjalne, dla osób niepełnosprawnych lub stypendium Rektora - wszelkie informacje otrzymasz w Dziekanacie w Dziale Płatności.  Jeśli chcesz wnioskować o stypendium, złóż podanie wraz z wymaganymi dokumentami w Dziekanacie. Pamiętaj także, że jeśli jesteś absolwentem DSW, przysługuje Ci zniżka absolwencka - szczegółów na ten temat udzieli Ci Biuro Rekrutacji.

 

Każdy student DSW objęty jest programem tutoring. Oznacza to, że Twoja grupa będzie miała przypisanego tutora, który pomoże Wam podczas studiowania, będzie źródłem informacji o procedurach oraz będzie pełnił rolę doradcy. To właśnie od niego otrzymasz swoją legitymację studencką na pierwszym zjeździe - pamiętaj tylko o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem!

Jak dojechać do DSW?

Główny budynek Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, gdzie znajdują się biura m.in. Dziekanatu, Biura Karier, Biura Rekrutacji, znajduje się przy ul. Strzegomskiej 55. Pracownia fotograficzna, motion capture, telewizyjna oraz labolatorium dźwięku mieszczą się w budynku przy ul. Strzegomskiej 47.

 

Nasza siedziba znajduje się w niedalekiej odległości od ścisłego centrum Wrocławia i jest dobrze skomunikowana m.in. z portem lotniczym, dworcem PKP Wrocław Mikołajów, dworcem PKS oraz autostradową obwodnicą miasta. na uczelnię dojedziesz autobusami MPK linii 106, 132, 142, 109, 149, 107, 148. Wysiądź na przystanku „Dolnośląska Szkoła Wyższa”.

Pamiętaj, że dojazd zawsze możesz sprawdzić np. poprzez stronę wroclaw.jakdojade.pl

 

Jeśli jesteś zmotoryzowany, do dyspozycji masz dwa bezpłatne parkingi przy obu budynkach DSW - zarówo przy ul. Strzegomskiej 55, jak i przy ul. Strzegomskiej 47.