Czego się nauczysz, wybierając tę specjalność?

• Diagnozowania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz problemów dzieci i młodzieży.
  • Projektowania, realizacji i ewaluacji działań edukacyjnych pomocowych oraz profilaktycznych, a także wspierających rozwój jednostki na różnych etapach jej życia.
  • Organizowania oraz prowadzenia poradnictwa edukacyjnego i zawodowego, poradnictwa kariery dla dzieci i młodzieży.
  • Projektowania i realizacji poradnictwa wychowawczego dla dzieci, rodziców i nauczycieli, podejmowania działań mediacyjnych i interwencyjnych.
  • Organizowania i prowadzenia różnych form pomocy uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (praca z uczniem zdolnym, uczniem z niepełnosprawnością, uczniem z trudnościami w uczeniu się, uczniem w sytuacji kryzysowej.
  • Prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.

Praca dla Ciebie:

• pedagog szkolny i przedszkolny
  • doradca zawodowy w szkołach podstawowych
  • w instytucjach rynku pracy, takich jak Akademickie Biura Karier, Młodzieżowe Centra Kariery oraz innych instytucjach pomocowych publicznych i pozarządowych.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

• Zajęcia prowadzą badacze i praktycy, mający znaczący wpływ na rozwój poradoznawstwa w Polsce, w tym członkowie Naukowego Towarzystwa Poradoznawczego oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

• Diagnostyka psychopedagogiczna w doradztwie zawodowym i edukacyjnym
  • Organizowanie współpracy z rodzicami i środowiskiem
  • Negocjacje i mediacje w pracy pedagoga
  • Zarządzanie konfliktem z elementami interwencji kryzysowej
  • Metody pracy z rodziną i środowiskiem
  • Metodyka pracy...
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF