Tego się nauczysz:

• Wspierania osób zmagającymi się z problemami w sferze odżywiania o podłożu psychicznym.
  • Pracy z osobami cierpiącymi na takie zaburzenia odżywiania, jak anoreksja, bulimia czy ortoreksja.
  • Poradnictwa dietetycznego, pracy o charakterze terapeutycznym i wspierania prozdrowotnego stylu życia.
  • Dowiesz się, jak pracować z pacjentem, używając niezbędnych do tego narzędzi z dziedziny psychologii odżywiania. Zdobędziesz umiejętności do motywowania pacjentów do zmiany ich sposobu żywienia oraz do wdrożenia ich do samodzielnego radzenia sobie z emocjami w żywieniu.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

• przygotowanie do pracy doradczej w ramach prowadzenia praktyki prywatnej,
  • wiedzę do pracy dietetyka w placówkach opieki zdrowotnej, zakładach żywienia zbiorowego, placówkach szkoleniowych i edukacyjnych, sanatoriach, publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia oraz organizacjach promujących zdrowy tryb życia,
  • wiedzę psychologiczną, która zwiększa skuteczność i komfort pracy specjalisty.

• Poradnictwo dietetyczne
  • Dialog motywujący
  • Poradnictwo żywieniowa
  • Medycyna stylu życia
  • Żywność o cechach funkcjonalnych
  • Terapia osób z zaburzeniami odżywiania

Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF