Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Studio telewizyjne

Studio (16m2) - to najwyższe pomieszczenie w studiu telewizyjnym. Tu odbywają się nagrania filmowe, z umieszczonych dwóch lub trzech kamer cyfrowych. Pod sufitem znajduje się rampa oświetleniowa z zainstalowanymi lampami. W podłodze studia wbudowany jest kanał, którym poprowadzone są kable audio-video. Dzięki mobilnemu systemowi kamer i oświetlenia istnieje możliwość nagrywania z różnych stron pomieszczenia.


Reżyserka (11m2)
i studio oddzielone są wielkim oknem studyjnym, które umożliwia kontrolowanie sytuacji, zarówno położenia kamer jak i lamp  pod sufitem. W reżyserce znajdują się monitory wideo do podglądu obrazu z kamer i magnetowidów. Tutaj umieszczone jest stanowisko montażu komputerowego i rejestracji obrazu on-line. Na aktywnych głośnikach monitorowych można kontrolować sygnał audio wychodzący z miksera.

Wszystkie sygnały audio-video oraz komputerowa sieć wewnętrzna skrzyżowana jest w serwerowni (4 m2). W szafach rackowych zamontowane są urządzenia zasilające i urządzenia do krosowania sygnałów. Tutaj również zlokalizowane są wszystkie urządzenia i komputery generujące hałas tak, aby przy stanowiskach montażowych było jak najciszej. W serwerowni umieszczona jest skrzynka rozdzielcza zasilania 220 V. W szafach zamontowane są jednostki centralne komputerów dwuprocesorowych Macintosh-G5, które obsługują dwa systemy montażu nieliniowego Avid. Rozpoczęcie pracy całego studia odbywać się będzie właśnie w tym pomieszczeniu.


Zajęcia praktyczno-teoretyczne
 odbywają się w sali wykładowo-montażowej (30 m2). Tam również znalazło się drugie stanowisko montażowe systemu Avid. Odsłuchowy system głośników 6.1, projektor multimedialny, przenośny ekran i odtwarzacz DVD pozwolą na oglądanie materiałów filmowych najwyższej jakości. Sala ta ze względu na swoją wielkość służy także do prowadzenia innych zajęć ze studentami.

Studio telewizyjne