Eksperci z 5 krajów dyskutowali o znaczeniu i roli sztucznej inteligencji i robotyki.

W dniach 14-15.02.2019 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbywa się spotkanie partnerów projektu PRoSPEro: Pedagogy of Robotics in the Social Professions in Europe. Projekt realizowany w ramach programu ERASMUS PLUS KA203 - Strategic Partnership for Higher Education

Projekt dotyczy znaczenia robotyki we współczesnej pracy socjalnej. W jaki sposób upowszechnianie się rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją i robotyką zmieniają realia pracy w przestrzeni szeroko rozumianej pracy socjalnej (w tym pedagogiki specjalnej). Efektem projektu będzie propozycja programu kształcenia dla studentów pracy socjalnej i/lub pedagogiki społecznej uwzględniający problematykę robotyki społecznej.

Partnerzy projektu:

• Institute of Technology SLIGO - Irlandia