Współpraca międzynarodowa

Sanatorium Kultury zaprasza na spektakl FREEvolous Improvisations

Niedziela, 25.01. 2015, godz. 19:00, Wrocław, Przejście Garncarskie

FREEvolous Improvisations / Improwizacje FryWOLNE w Sanatorium Kultury to praktyka dla ochrony zdrowia psychicznego i fizycznego w postaci comiesięcznej dawki szalonych, improwizowanych, tricksterskich działań, zakładających swobodną zabawę dźwiękami, tekstami, formami ruchu, konwencjami działań scenicznych.

Thomas Kolarczyk - kontrabas
Anna Trzewiczek - ruch

Thomas Kolarczyk

Urodzony w Krefeld w Niemczech w 1989. Thomas rozpoczął swoją drogę muzyczną od gry na gitarze klasycznej. W wieku 17 lat zaczął grać na gitarze basowej w lokalnych zespołach rockowych. Z czasem zainteresował się jednak muzyką jazzową i kontrabasem. W 2007 roku wygrał konkurs 'Jugend Musiziert', a dwa lata później zaczął studiować w Jazz Institut Berlin, gdzie uczy się u m.in. Marca Muellbauera, Grega Cohena, Chrisa Dahlgrena, Kurta Rosenwinkela. Jest aktywny na berlińskiej scenie jazzowej, gra również w zespołach rockowych (The Somnambulist) i klasycznych orkiestrach. Poza tym  gra w polskim jazzowym zespolę „Tone Raw” i wspołpracuje z tureckimi muzykami (Roye Ma, Sakina). Thomas ma na koncie liczne koncerty i trasy koncertowe w Niemczech, Polsce, Włoszech, Szwajcarii, Holandii, Francji, USA, Chinach i Rosji.

Anna Trzewiczek (Bogdanowicz)

Aktorka, tancerka, performerka. W przeszłości związana ze Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea, oraz neTTheatrem. Absolwentka Gardzienickiej Akademii Praktyk Teatralnych. W latach 1996 - 2005 cyklicznie kształciła się i praktykowała pod okiem wybitnej nauczycielki scenicznych technik pracy z ciałem i głosem Kathleen Ann Thompson (Belleherst Productions). W latach 1998 - 2003 uczestniczyła regularnie w lekcjach tańca, międzynarodowych warsztatach i projektach przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Jest w trakcie certyfikacji uprawnień instruktorskich  metody CANTIENICA® Program Power (samodzielnie funkcjonujący systemem ćwiczeń wchodzący w skład koncepcji ruchowej Benity Cantieni: CANTIENICA®-Metoda Kształtowania Ciała & Postawy).Od roku akademickiego  2014/2015 prowadzi zajęcia: Techniki pracy z głosem oraz Ciało w przestrzeni scenicznej na kierunku sztuki nowoczesne- Design Now! dla specjalizacji Performatyka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. W ostatnim czasie swoją  praktykę artystyczną organizuje wokół improwizowania w obrębie określonej struktury i ramy tematycznej w ścisłej współpracy z muzykami.