Współpraca międzynarodowa

Roczne stypendium naukowe dla dr Bartłomieja Łódzkiego

Dr Bartłomiej Łódzki - wykładowca Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa DSW został stypendystą w międzynarodowym konkursie: Post-doctoral scholarships for foreign researchers.

Konkurs Post-doctoral scholarships for foreign researchers ogłoszony został przez Uniwersytet Bukareszteński. Pierwotnie miały zostać przyznane 4 stypendia (po jednym z nauk humanistycznych, społecznych, nauk ścisłych i nauk o ziemi). Ostatecznie przyznano 3 w naukach humanistycznych (jedno podzielono na dwa półroczne), 1 w naukach o ziemi oraz 1 w naukach społecznych.

W pierwszym etapie konkursu należało znaleźć mentora, który zechce współpracować z naukowcem z zagranicy. Kolejny krok związany był z napisaniem projektu naukowego wpasowującego się w tematykę badań/projektów prowadzonych na Uniwersytecie Bukareszteńskim. Po akceptacji projektu był on wysyłany do komisji konkursowej, która poza projektem oceniała również cały dorobek naukowy aplikującego.

dr Bartłomiejowi Łódzkiemu udało się pokonać ogromną konkurencję, gdyż  konkurs posiadał otwartą formułę. Aplikację składało wielu badaczy z różnych ośrodków naukowych m.in. Wielkiej Brytanii, Grecji, Mołdawii i innych krajów. Efektem końcowym stypendium mają być minimum dwie publikacje w prestiżowych czasopismach naukowych.

Więcej informacji: