Współpraca międzynarodowa

Poradnictwo kariery w społecznościach – zwrot ku wspólnocie

Zapraszamy na seminarium z cyklu Naukowe Seminarium Poradoznawcze „Horyzonty Pomagania” pt. Poradnictwo kariery w społecznościach – zwrot ku wspólnocie (Career guidance in communities - The collective turn), które odbędzie się w dniu 9.06.2016.

Rie Thomsen Aarhus University

Plakat seminarium

Życie toczy się w społecznościach: małych lub dużych; wspierających lub ograniczających; tych związanych z praktyką i życiem zawodowym oraz tych osobistych. To fakt! Społeczności istnieją, a podejmowane przez każdego z nas decyzje dotyczące własnego życia są splecione ze społecznościami lokalnymi. Może chcecie Państwo zostać lub już zostaliście doradcami, badaczami poradnictwa lub osobami związanymi z polityką (poradnictwa) właśnie ze względu na społeczności?

Rie Thomsen podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami z prowadzonych przez nią badań.

Rie Thomsen - Profesor nadzwyczajny (Aarhus University w Kopenhadze). Badania prowadzone przez Rie dotyczą praktyk całożyciowego poradnictwa kariery i polityki, ze szczególnym akcentem położonym na roli społeczności oraz organizacyjnych i przywódczych aspektów świadczenia usług poradnictwa zawodowego. Rie Thomsen jest doświadczonym partnerem wielu międzynarodowych projektów badawczych: NICE, VALA i ECADOC. W 2012 roku opublikowała książkę Poradnictwo kariery w społecznościach.

Przeczytaj więcej na temat Rie

Zapraszamy na:

10.00-12.30     Wykład otwarty: Career guidance in communities - The collective turn

(wykład będzie tłumaczony na język polski/translated into Polish)

14.00 – 16.00   Warsztat dla doktoranów DSW: Participatory approaches to research – Research Circles and Practice Portrait methodologies

Komitet Naukowy:

• prof. DSW dr hab. Mirosława Nowak – Dziemianowicz