Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Pracownia Kształcenia Językowego

EGZAMIN PTE marzec 2019

Zapisy na egzamin PTE General na czerwiec odbywają się do dnia 29.05.2019 (koszt egzaminu na poziomie B2 to 460zł dla studentów DSW/550zł dla osób z zewnątrz) 

Zapisy oraz informacje:  dr Barbara Muszyńska

barbara.muszynska@dsw.edu.pl

pkj@dsw.edu.pl

Egzamin pisemny 22.06.2019  9:00-11:00

Egzamin ustny 18.06.2019 lub 21.06.2018

 

Zapisy do nowej grupy zajęć z języka chińskiego w roku akademickim 2018/2019

Zapisy prosimy kierować na adres mailowy:  pkj@dsw.edu.pl

Kontynuacja zajęć z języka chińskiego w roku akademickim 2018/2019, piątki 9:00-10:00

Do zobaczenia! :)

 

 

Studenci i pracownicy DSW rozpoczęli kurs języka chińskiego.

Pracownia Kształcenia Językowego we współpracy z Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie Wrocławskim uruchomiła w Dolnośląskiej Szkole Wyższej bezpłatne zajęcia z języka chińskiego. Zajęcia realizowane są w każdy piątek w godzinach od 9:00-10:00 w sali 106 przy ulicy Strzegomskiej 55. 

Prowadzącą zajęcia jest Pani Duan Xiaoli. Zapisy na zajęcia prosimy kierować do Pani dr Barbary Muszyńskiej, kierownika Pracowni Kształcenia Językowego w DSW:  barbara.muszynska@dsw.edu.pl

Bezpłatny kurs języka chińskiego dla studentów i pracowników DSW. Start już 23 lutego 2018

Informujemy, że w piątek 23 lutego rozpoczynamy darmowy kurs z języka chińskiego. Zajęcia będą odbywały się w każdy piątek w godzinach od 9:00-10:00 w sali 106 przy ulicy Strzegomskiej 55.

Prowadząca zajęcia: Pani Duan Xiaoli

Osoby, które zapisały się na zajęcia mają pierwszeństwo, jednakże zachęcamy wszystkich o sprawdzenie czy są miejsca po pierwszych zajęciach. Informacji udziela Pani dr Barbara Muszyńska, kierownik Pracowni Kształcenia Językowego w DSW:  barbara.muszynska@dsw.edu.pl

MENTORING JĘZYKOWY JĘZYK ANGIELSKI - nowy projekt dotyczący kształcenia językowego w DSW obowiązywał będzie studentów z rekrutacji 2017/2018.

Nowa formuła kształcenia językowego jest zgodna efektami kształcenia językowego w DSW oraz umożliwia ich realizację studentom. Spełnia również wymagania Ministerstwa Edukacji dotyczące kształcenia językowego na uczelniach wyższych. W harmonogramie planowane są trzy terminy zajęć w semestrze (na początku, w trakcie i na koniec semestru) plus e-learning. Studenci studiować będą w swoich grupach zajęciowych, nie będą dzieleni w podgrupy w zależności od poziomu językowego. Przez cały czas trwania programu studenci będą korzystać z darmowej Platformy e-learningowej obsługiwanej przez osobę odpowiedzialną za zajęcia w danej grupie. Materiały na Platformie dotyczyły będą tematycznie studiowanej specjalności oraz umiejętności prezentacji koniecznych do zaliczenia przedmiotu.  Platforma służyła będzie również do kontaktu studentów ze sobą oraz z prowadzącym zajęcia. Zaliczeniem (w semestrze V) zamiast egzaminu na poziomie B2 będzie prezentacja na poziomie B2 związana tematycznie ze studiowaną specjalnością oraz celami wyznaczonymi podczas zajęć. 

Aktualności

Zapraszamy na warsztat  programu eTwinning
Podręcznik do nauki gramatyki angielskiej opracowały dr Joanna Chmielewska i mgr Paulina Rogulska.