Nauka i badania

„Model czasopisma dla dzieci i młodzieży... na przykładzie „Płomyka”(1917-1939)”

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza 62. spotkanie z cyklu Debaty humanistyczne - tezy, tropy, interpretacje (Academia privata).

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza na Debaty humanistyczne - tezy, tropy, interpretacje (Academia privata).

Wykład pt. „Model czasopisma dla dzieci i młodzieży na przykładzie międzywojennej edycji „Płomyka” (1917-1939)”

poprowadzi: dr Małgorzata Kucharska

Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2017 r.

Miejsce wydarzenia:
Centrum Konferencyjne Dolnośląskiej Szkoły Wyższej,
Wrocław, ul. Strzegomska 55, sala 112
Godzina: 12:00

Po wykładzie, o godz. 13.30, zapraszamy na wernisaż wystawy ARTYŚCI "PŁOMYKA" przygotowanej przez Małgorzatę Kucharską w Galerii na 1 piętrze.

Małgorzata Kucharska

Dr nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, specjalność: literatura dla dzieci i młodzieży. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Opolskim; studia podyplomowe z filozofii i etyki oraz studia z wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim; dziennikarstwo i komunikację medialną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie doktorantka  na Wydziale Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Nauczycielka języka polskiego, wiedzy o kulturze, etyki, zajęć dziennikarskich i medialnych w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Strzegomiu. Autorka kilkudziesięciu artykułów i rozdziałów w monografiach poświęconych historii, historii teatru dziecięcego i młodzieżowego, regionalizmu, historii literatury (w tym literatury dla dzieci i młodzieży), czasopiśmiennictwa międzywojennego i jego związków z pedagogiką.

więcej informacji: www.debatyhumanistyczne.dsw.edu.pl