Projektowanie internetowe i komunikacja elektroniczna

Specjalność projektowanie internetowe i komunikacja elektroniczna na poziomie studiów II stopnia daje zróżnicowane kompetencje łączące wiedzę z zakresu komunikacji społecznej z aspektami warsztatu projektanta różnorodnych form komunikowania w sieci. W planie studiów znalazła się spora grupa przedmiotów związanych z kształtowaniem umiejętności designerskich przydatnych w projektowaniu serwisów internetowych zarówno pod kątem grafiki jak i użyteczności. Studenci będą mieli szanse zapoznania się też m.in. z najważniejszymi systemami zarządzania treścią czy projektowaniem dla zróżnicowanych platform, np. mobilnych. W programie znalazły się też kursy związane z projektowaniem we flashu oraz z obszaru mediów strumieniowych. Druga grupa kompetencji wiąże się ze sferą komunikacji elektronicznej wykorzystywanej jako narzędzie biznesowe, marketingowe i dziennikarskie. Kursy reprezentujące te umiejętności wiążą się np. z zarządzaniem projektami internetowymi, marketingiem społecznościowym,  e-pr czy e-commerce.

Pośród przedmiotów specjalnościowych znalazły się:
• E-marketing i marketing społecznościowy
• Metody badań nowych mediów - funkcjonalność serwisów internetowych
• E-commerce
• Technologie internetowe w środowisku lokalnym
• Kulturowe aspekty projektowania
• E-pr w komunikowaniu masowym
• CRM, Systemy B2B
• DTP z elementami poligrafii
• Projektowanie flash
• Media strumieniowe
• Projektowanie szkoleń e-learningowych
• Podstawy Linuxa
• Komunikacja w biznesie interaktywnym
• Prezentacje multimedialne
• Systemy zarządzania treścią
• Zarzadzanie projektami interaktywnymi
• Projektowanie flashowych aplikacji interaktywnych
• Corporate indentity
• Wizualizacja informacji
• Interaktywne formy reklamy
• Projektowanie dla urządzeń przenośnych
• Projektowanie serwisów zorientowane na użytkownika

Studia przygotowują do pracy w charakterze: specjalisty w zakresie marketingu społecznościowego, oraz elektronicznego public relations, content designera, menadżera projektów internetowych, grafika i animatora flash, webdesignera, projektanta grafiki urządzeń mobilnych, specjalisty z zakresu usability oraz projektanta komunikacji biznesowej w sieci.