DSW - miejsce dla Ciebie

Studio telewizyjne

 

Studio wyposażone jest m.in. w trzy kamery marki Sony, które mogą poruszać się po dwóch torach kamerowych, dwa stanowiska do montażu wideo oparte na komputerach Macintosh, dwa zestawy oświetleniowe, rampę oświetleniową. Koncepcja studia zakłada możliwość użytkowania sprzętu zarówno w studio jak i w plenerze.

Studio składa się z czterech części:

  • Studio właściwe (16m2)- tu odbywają się nagrania filmowe, z umieszczonych dwóch lub trzech kamer cyfrowych. Pod sufitem znajduje się rampa oświetleniowa z zainstalowanymi lampami. W podłodze studia wbudowany jest kanał, którym poprowadzone są kable audio-video. Dzięki mobilnemu systemowi kamer i oświetlenia istnieje możliwość nagrywania z różnych stron pomieszczenia.
  • Reżyserka (11m2) i studio oddzielone są wielkim oknem studyjnym, które umożliwia kontrolowanie sytuacji, zarówno położenia kamer jak i lamp  pod sufitem. W reżyserce znajdują się monitory wideo do podglądu obrazu z kamer i magnetowidów. Tutaj umieszczone jest stanowisko montażu komputerowego i rejestracji obrazu on-line. Na aktywnych głośnikach monitorowych można kontrolować sygnał audio wychodzący z miksera.
  • Serwerownia (4 m2) - krzyżuje wszystkier sygnały audio-video oraz integruje wewnętrzną sieć komputerową. W szafach rackowych zamontowane są urządzenia zasilające i urządzenia do krosowania sygnałów. Tutaj również zlokalizowane są wszystkie urządzenia i komputery generujące hałas tak, aby przy stanowiskach montażowych było jak najciszej. W serwerowni umieszczona jest skrzynka rozdzielcza zasilania 220 V. W szafach zamontowane są jednostki centralne komputerów dwuprocesorowych Macintosh-G5, które obsługują dwa systemy montażu nieliniowego Avid.
  • Sala wykładowo-montażowa (30 m2) - służy do prowadzenia zajęć warsztatowych. Tam również znalazło się drugie stanowisko montażowe systemu Avid. Odsłuchowy system głośników 6.1, projektor multimedialny, przenośny ekran i odtwarzacz DVD pozwolą na oglądanie materiałów filmowych najwyższej jakości. Sala ta ze względu na swoją wielkość służy także do prowadzenia innych zajęć ze studentami.

Ostatnio studio wyposażone zostało również w dodatkową kamerę (Panasonic AG-DVX100B) oraz prompter (Proprompter II Bodelin) i steadycam (Flycam).