Kulturoznawstwo

Konkurs fotograficzny "Smaki Życia Codziennego" - edycja trzecia (2013)

Katedra Kulturoznawstwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej ogłasza III edycję konkursu fotograficznego „Smaki Życia Codziennego”, skierowaną do wszystkich fotografów-amatorów.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu Życie codzienne w XXI wieku – przemiany obyczaju. Adresatami konkursu są wszyscy, którzy znajdują przyjemność w amatorskim fotografowaniu, w szczególności kandydaci na kierunek kulturoznawstwo o specjalności kultura obrazu: fotografia i film, a także studenci wszystkich kierunków Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Celem konkursu jest popularyzacja fotografii amatorskiej jako narzędzia i metody badania rzeczywistości kulturowej, a zwłaszcza tej jej części, która składa się na codzienność. Chcielibyśmy zobaczyć, jak u progu XXI wieku postrzegane jest życie codzienne, co się na nie składa, jak jest dzisiaj rozumiane.

Na zdjęcia cyfrowe, pokazujące smaki życia codziennego, czekamy od 1 marca do 12 kwietnia 2013 roku pod adresem e-mailowym: kulturoznawstwo@dsw.edu.pl.

Nagrodami w konkursie są wydawnictwa albumowe ufundowane przez księgarnię „Tajne Komplety” oraz prezentacja nagrodzonych prac na stronie www.kulturoznawstwo.dsw.edu.pl. Jedno z nagrodzonych zdjęć zostanie również umieszczone na okładce magazynu społeczno-kulturalnego „Kurier Dolnośląski”.

Regulamin.

Warunki uczestnictwa.

Wzory dokumentów.

Fundator nagród:

Patronat medialny:

zdj 4
"Bardziej ryzykujący ryzykują wypowiadanie" (M.H.)