Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

59. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym [2018]

Blisko 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska wzięło udział w 59. Edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem Demokracja – istota, idee, cele i ich realizacja. Organizatorem zawodów okręgowych już po raz 11 była Dolnośląska Szkoła Wyższa. Wydarzenie odbyło się w sobotę 20 stycznia 2018r. w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

 

Demokracja – istota, idee, cele i ich realizacja to temat przewodni 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W sobotę 20 stycznia br. ponad 60 uczniów dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych rozwiązywało test, aby powalczyć o miejsca w finale na szczeblu krajowym. Patronat honorowy nad olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Zawody na szczeblu regionalnym zorganizowane zostały 20 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, przy ul. Strzegomskiej 55. Organizatorem zawodów II stopnia (okręgowych) już po raz jedenasty był Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

 

Nie zgadzam się z powszechną opinią o braku zaangażowania młodzieży w konkursy oparte na wiedzy. Jako jurorzy jesteśmy zaskakiwani wysokim poziomem przygotowania uczestników, których zasób wiedzy wykracza daleko ponad ich wiek. – podkreśla Prof. dr hab. Piotr Mickiewicz, Przewodniczący Komitetu Okręgowego.

 

W zawodach wzięło udział ponad 60 uczestników, którymi są najlepsi uczniowie reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne z terenu Dolnego Śląska. Zwyciężyli oni w zawodach I stopnia (szkolnych), przeprowadzonych 17 listopada 2017 roku. W zawodach centralnych Dolny Śląsk reprezentować będzie 9 uczniów, którzy uzyskają najlepsze wyniki w trakcie zawodów okręgowych. Finał olimpiady odbędzie się w Warszawie  dniach 17-18 marca 2018 r.

Wyniki zawodów regionalnych
- Wrocław 20.01.2018 r.

 

***

Szczegółowe informacje:

Dolnośląska Szkoła Wyższa, Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych

ul. Strzegomska 47, 53-611 Wrocław
tel. 0-71 355-17-43 | e-mail: ibism@dsw.edu.pl
dr Bogusław Węgliński  - boguslaw.weglinski@dsw.edu.pl

 

***

Kontakt dla prasy:

Dawid Frik - rzecznik prasowy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

tel. kom. 609 929 464
e-mail: rzecznik@dsw.edu.pl
Dolnośląska Szkoła Wyższa
ul. Wagonowa 9, 53 - 609 Wrocław