Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Polska Akademia Dzieci

Polska Akademia Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

::: rok akademicki 2015/2016 :::

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci w wieku od 6. do 12. lat. Mali eksperci w trakcie wykładów przekazują słuchaczom wiedzę z obszaru swoich  zainteresowań. Zajęcia odbywają się cyklicznie w wybrane dni w trakcie roku akademickiego. Celem projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów.

 

Polska Akademia Dzieci to cykl wykładów naukowych, które odbywają się w ciągu roku akademickiego w ustalony dzień, w szkołach wyższych. W trakcie zajęć swoją wiedzę prezentują zarówno młodzi, jak i dorośli eksperci. Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6. do 12. lat oraz ich opiekunowie. W trakcie zajęć uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertom, za które otrzymują drobne upominki. Wszyscy  słuchacze posiadają imienny indeks uczelni, w której organizowane są wykłady. Każde spotkanie kończy się poczęstunkiem, a zwieńczeniem całorocznych wysiłków jest wspólna, międzynarodowa konferencja organizowana 1. czerwca w Gdańsku. Wstęp na wykłady Polskiej Akademii Dzieci jest bezpłatny. Wszystkie osoby, które z ramienia uczelni angażują się w organizację PAD pracują społecznie.

 

Inicjatorami całego przedsięwzięcia są Państwo Hoffmanowie, którzy chcieli zrobić zupełnie nowy projekt rozwijania twórczości i zainteresowań najmłodszych. W 2009 r. założyli Stowarzyszenie Polska Akademia Dzieci z siedzibą w Gdańsku Oliwie, podejmując współpracę z 22 ośrodkami akademickimi w Polsce, w tym z Dolnośląską Szkołą Wyższą oraz trzema za granicą.