DSW - miejsce dla Ciebie

Praca, staże, praktyki

Oferta praktyk zagranicznych
Ies-consulting

Więcej informacji

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Praktykant pilnie poszukiwany!

Chcesz sprawdzić się w roli dziennikarza ogólnopolskiego portalu kulturalnego? Aplikuj do nas na staż! Poszukujemy początkujących dziennikarzy z Wrocławia.


Jeśli:
• interesujesz się tym, co dzieje się w Twoim mieście,
• znasz jego ofertę kulturalną, wiesz, co jest warte uwagi i polecenia, a do tego
   świetnie czujesz się w świecie Internetu,
• pisanie nie sprawia Ci problemów.
Dołącz do nas !
Pracując z nami będziesz odpowiedzialna/y za:
•  przygotowywanie tekstów (zapowiedzi, relacji, recenzji) oraz materiałów - także multimedialnych – dla portalu kulturaonline.pl.

Więcej informacji

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: adworzecki@student.pl [mailto:adworzecki@student.pl]
Sent: Wednesday, April 30, 2014 4:52 PM
To: Sekretariat Prorektora ds. kształcenia
Subject: Propozycja odbycia praktyk studenckich

 

Witam,
piszę do Państwa w sprawie chęci nawiązania współpracy ze studentami. Mówiąc jaśniej. Portal student.pl pragnie umożliwić studentom z Państwa uczelni, możliwość odbycia zdalnych praktyk.

Portal został utworzony z myślą o społeczności studenckiej, która jest jedną z najważniejszych i najbardziej aktywnych grup społecznych. Pragniemy aby portal stawał się wirtualnym centrum rozrywki oraz wiedzy, które umożliwia studentom nie tylko czerpanie wiedzy o zbliżających się koncertach i wydarzeniach kulturalnych, ale także daje szansę zapoznania się z ofertami konkretnych uczelni oraz publikacjami naukowymi. Portal jest także jedynym miejscem w sieci, które posiada bazę wszystkich uczelni znajdujących się w Polsce. Każda uczelnia posiada wirtualny profil, którym może zarządzać według własnego uznania, docierając tym samym do lokalnych oraz ogólnopolskich odbiorców.

Praktyki polegałyby na prowadzeniu autorskiego bloga, na dowolnie wybrany przez studenta temat – wedle indywidualnych preferencji. Dodatkowo praktykanci umieszczaliby na stronie różnego typu artykuły (relacje, wywiady itp.), których tematyka związana byłby z szeroko rozumianym życiem studenckim. Ze swojej strony oferujemy indywidualne podejście do każdego z praktykantów, sympatyczna atmosferę współpracy, możliwość rozwoju oraz elastyczne godziny praktyk – student, sam organizuje swoją pracę. Ta samodzielność oraz możliwość publikowania własnych tekstów, są niezwykle korzystne z punktu widzenia dalszej kariery studenta. Pozwoli to mu na rozwijanie warsztatu oraz praktycznego wykorzystywania nabywanej w toku studiów wiedzy.

Długość praktyk jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb studentów – mogą one trwać od miesiąca do 3 miesięcy. Jednocześnie, w przypadku zainteresowania studentów dłuższą aktywnością, portal umożliwia jej kontynuowanie, a nawet zawiązanie bardziej złożonej współpracy.
Dodatkowo pragniemy zaznaczyć, iż aktywność każdego z praktykantów jest monitorowana, co ma na celu analizowanie poczynanych przez nich postępów.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt e-mailowy.
Serdecznie pozdrawiamy, dziękuję za poświęcony czas oraz zachęcamy do współpracy.
Redakcja Student.pl