Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

PRESS ROOM

Amerykański politolog David Ost wygłosi wykład we Wrocławiu.

wydrukuj artykuł

W poniedziałek 21 maja br. w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej amerykański politolog prof. David Ost wygłosi gościnny wykład „poSolidarności”. Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją DSW kierowany przez prof. DSW dr hab. Hanę Červinková.


David Ost – amerykański socjolog i politologj, profesor nauk politycznych w Hobart and William Smith Colleges w stanie Nowy Jork. Wykładał m.in. w nowojorskiej New School for Social Research, oraz na Uniwersytecie Warszawskim i Central European University.

 

David Ost od lat zajmuje się tematyką polskiej transformacji ustrojowej, a zwłaszcza historią „Solidarności”. Poświecił tej tematyce dwie książki, wydane także w Polsce: Klęska Solidarności (Muza, 2007) oraz Solidarność a polityka antypolityki (Europejskie Centrum Solidarności, 2014). Prof. Ost jest także znanym popularyzatorem polskiej myśli politycznej, przetłumaczył na j. angielski i wydał wiele tekstów, m.in. książkę Adama Michnika Kościół, lewica, dialog z własnym wprowadzeniem. Publikuje wiele w polskiej prasie, m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku”, a USA pisuje „The New York Times” i „The Nation”.

 

Wykład „poSolidarności”, który gościnnie wygłosi prof. David Ost, odbędzie się w Centrum Konferencyjnym DSW w sali 111 o godz. 13:00 przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.