Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Aktualności

Wysokie noty dla Dziennikarstwa DSW w rankingu Perspektyw 2019

wydrukuj artykuł

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna DSW zajęło wysoką pozycję w rankingu Perspektyw 2019. Dziennikarstwo DSW ma także najwyższą pozycję przyznaną dla uczelni niepublicznej.


Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna DSW zajęło wysoką pozycję w rankingu Perspektyw 2019 (11 miejsce wśród uczelni publicznych i niepublicznych). W zeszłym roku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna DSW otrzymało 15 miejsce w rankingu Perspektyw. 

Dodajmy, że w Dolnośląskiej Szkole Wyższej kształcimy dziennikarzy od 13 lat. Obecnie na studiach I i II stopnia (można wybrać 8 specjalizacji, w tym w jęz. angielskim). Więcej informacji znajdziesz tutaj. 

Na dziennikarstwie prowadzimy cykliczne warsztaty i wykłady (w ramach projektu Visiting Profesors) oraz wspieramy działania naszych studentów (Trend Day oraz relacje filmowe i fotograficzne i inne). Od 2006 roku organizujemy również Warsztaty Mistrzów - jedyne w Polsce cykliczne spotkania naukowo-praktyczne spotkania z  udziałem najważniejszych postaci mediów, PR i reklamy. Wzięło w nich udział ponad 60 ekspertów z branży: Bartłomiej Biskup, Piotr Czarnowski, Grzegorz Dziemidowicz, Ewa Hoppe, Leszek Kamiński, Piotr Lignar, Adam Łaszyn, Marek Skała, Jarosław Szczepański, Antoni Styrczula, Monika Kaczmarek-Śliwińska, dr Dariusz Tworzydło. 

Dodajmy również, że Dolnośląska Szkoła Wyższa znalazła się wśród 10 najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. Poza tym po raz 14 została uznana za najlepszą uczelnię na Dolnym Śląsku. To najnowsze wyniki rankingu miesięcznika „Perspektywy” na 2019 rok.

Dolnośląska Szkoła Wyższa już po raz 14 w rankingu szkół wyższych Perspektyw uznana została za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską na Dolnym Śląsku. W skali kraju uczelnia awansowała o 1  pozycję, na 10 miejsce.

Ranking „Perspektyw” to najobszerniejsze w Polsce zestawienie aktualnych informacji o szkołach wyższych (publicznych i niepublicznych). O tym jakie miejsce zajmie uczelnia decyduje kilkadziesiąt wskaźników, m.in. potencjał naukowy, dostępność kadry wysoko wykwalifikowanej, prestiż uczelni, pozycja absolwentów na rynku pracy, innowacyjność, warunki studiowania, liczba i rodzaj kontaktów międzynarodowych.