Wykład prof. dr hab. Piotra Mickiewicza podczas inauguracji roku akademickiego

Prof. dr hab. Piotr Mickiewicz wygłosił wykład inauguracyjny w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na zaproszenie rektora tej uczelni.

Prof. dr hab. Piotr Mickiewicz, wykładowca akademicki i ekspert związany także z Dolnośląską Szkołą Wyższą, wygłosił wykład inauguracyjny w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na zaproszenie rektora tej uczelni.

Temat wykładu to "Bezpieczeństwo dostaw nośników energii w dobie neo-navalizmu jako zadanie określające kierunki rozwoju Marynarki Wojennej RP".

Prof. dr hab. Piotr Mickiewicz - politolog i historyk dziejów najnowszych. Absolwent Akademii Marynarki Wojennej i Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1990–1997 oficer Grupy Okrętów Szkolnych, a następnie wykładowca akademicki. Redaktor naczelny „Rocznika Bezpieczeństwa Międzynarodowego” i przewodniczący regionalnego komitetu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Jego główne zainteresowania badawcze to problematyka wykorzystywania potencjału militarnego w polityce państw oraz polityczno-militarnego oddziaływania państw i aktorów niepaństwowych na akwenach morskich.