Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Aktualności

Warsztaty na temat migracji

wydrukuj artykuł

9 marca 2020 Dolnośląska Szkoła Wyższa gościła, pochodzącą z Azerbejdżanu, Könül Jafarovą, stypendystkę programu Lane Kirkland Scholarship, która we Wrocławiu prowadzi badania na temat polityki migracyjnej Polski.
 
W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich, która opiekuje się pobytem Könül we Wrocławiu, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 17 im. A. Osieckiej we Wrocławiu wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez stypendystkę. Podczas zajęć, uczniowie poznali podstawowe informacje oraz fakty i mity na temat migracji. Sesja miała na celu zwiększenie świadomości młodych Wrocławian w zakresie kluczowych koncepcji dotyczących zjawiska migracji.
 
Wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu Międzynarodowego Instytutu Studiów nad Kulturą i Edukacją oraz Biura Projektów i Realizacji Strategii DSW w ramach projektu „Dolnośląska Akademia Dzieci, Młodzieży i Rodziców”. Zostało również objęte patronatem serii spotkań organizowanych w związku z 150 rocznicą istnienia Uniwersytetu Syracuse (jednego z głównych, międzynarodowych partnerów DSW): '150 Years of Global Impact'.