Vivat Academia, vivant professores! Inauguracja nowego roku akademickiego w DSW! [PROGRAM]

Choć wrocławscy studenci na dobre rozpoczęli już nowy rok akademicki, to w wielu uczelniach organizowane są jeszcze uroczyste inauguracje, a w niektórych nadal trwa rekrutacja na studia. Tak jest w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, która w sobotę 13 października uroczyście zainauguruje nowy rok akademicki. W trakcie wydarzenia odsłonięta zostanie także tablica poświęcona pamięci twórcy DSW profesora Roberta Kwaśnicy, który zmarł 29 września br.

Inauguracja nowego roku akademickiego jest szczególnym wydarzeniem w kalendarzu każdej szkoły wyższej. Uczelnie w sposób uroczysty włączają do społeczności akademickiej nowoprzyjętych na studia żaków, wygłaszany jest wykład inauguracyjny, często też wręczane są nagrody i wyróżnienia. To jedno najbardziej uroczystych dni w ciągu roku akademickiego. W tym roku w DSW blisko tysiąc nowych studentów rozpocznie studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, podyplomowe i doktoranckie.

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbędzie się w sobotę 13 października o godz. 12:00 w Auli DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. zw. dr hab. Piotr Mickiewicz. Swoje wystąpienie poświęci dylematom prawa i bezpieczeństwa w odniesieniu do edukacji dla bezpieczeństwa. W programie przewidziano też spektakl akademickiego teatru AULA pt. Anima / Animus w reż. Moniki Taras oraz wernisaż wystawy prac studentów kierunku sztuki nowoczesne – Design Now! przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Tomaszewskiej. Studenci poznają również nowe Władze DSW oraz Założyciela Uczelni, jakim od 27 września br. jest Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia. Wydarzenie w całości będzie transmitowane online na żywo. Transmisja dostępna będzie na stronie www.dsw.edu.pl oraz w mediach społecznościowych.

Odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Profesora Roberta Kwaśnicy

Inauguracja nowego roku akademickiego 2018/2019 w DSW będzie miała szczególny charakter. W trakcie inauguracji odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca twórcę, założyciela, rektora (1997-2016), prezydenta (2016-2018) Dolnośląskiej Szkoły Wyższej prof. Roberta Kwaśnicę, który zmarł 29 września br. Jednocześnie Aula DSW zostanie nazwana Jego imieniem.