To już 60 edycja olimpiady! W sobotę najlepsi uczniowie z Dolnego Śląska powalczą o awans do etapu centralnego

Polska i jej sąsiedzi. Polityka –Gospodarka – Społeczeństwo – Kultura” to tegoroczne hasło pod którym realizowana jest 60. edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W najbliższą sobotę 26 stycznia o godz. 10:00 w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 uczniowie dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w okręgowych zawodach Olimpiady, która objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Już po raz jedenasty organizatorem zawodów II stopnia (okręgowych) jest Wydział Nauk Społecznych i Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W etapie regionalnym weźmie udział około 60 uczestników. Są nimi najlepsi uczniowie reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne z terenu Dolnego Śląska, który zwyciężyli 15 listopada 2018 roku w zawodach I stopnia (szkolnych). Finałowy etap (centralny) odbędzie się w dniach od 5 do 7 kwietnia 2019 r. w Warszawie.  Nasz region reprezentować będzie 7 uczniów, którzy uzyskają najlepsze wyniki w trakcie zawodów okręgowych.

Nie przestaje mnie zaskakiwać poziom wiedzy uczestników tego konkursu. Na pewno nie są oni potwierdzeniem stereotypowego wizerunku młodzieży, która zainteresowana jest jedynie konsumpcją i rozrywką. - podkreśla Przewodniczący Komitetu Okręgowego Prof. dr hab. Piotr Mickiewicz.