Spotkanie ze scenarzystką i pisarką Ewą Martynkien. Zaproszenie dla studentów DSW

Serdecznie zapraszamy studentów DSW na spotkanie ze scenarzystką filmową i autorką książek Ewą Martynkien.

Najnowszy film na podstawie jej scenariusza to "Jak zdobyć supermoce”, który wyreżyseruje Maria Sadowska.

Spotkanie 8 grudnia to niewątpliwa okazja do rozmowy z Ewą Martynkien, artystką, która o sobie mówi tak: "Pisanie dla dzieci to moja pasja. Ukończyłam studia filologii germańskiej na UW. Pracuję jako pedagog, coach rodzinny scenarzystka i pisarka. Wspieram  projekty scenariuszowe jako script doctor. Jestem scenarzystką i pisarką.

Od wielu lat współpracuję z kanałami telewizyjnymi MiniMini+ i TeleTOON+. Wykreowałam wiele znanych i rozpoznawalnych przez dzieci postaci jak Detektyw Łodyga, Myszka w Paski czy Koza Meme. Piszę scenariusze seriali animowanych m.in. „Księżniczka Hania i Grymasek”. Stworzyłam także scenariusze do serialu komediowego dla dzieci 7+  „Radiowęzeł 13 i pół”. „Jak zdobyć supermoce” -  „The day I met my superhero” (producent – BeGood Films) to  pełnometrażowy film familijny dla dzieci w reżyserii Marii Sadowskiej, do którego napisałam scenariusz.

Piszę także książki dla dzieci m in. „Detektyw Melania Kura”, „Józia Kłopotek i otchłań klęsk”. W 2019 roku otrzymałam III nagrodę w konkursie literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom  za powieść pt. „Mój kumpel Jeremi”.”

Serdecznie zapraszamy:
08 grudnia, godz. 14.00-18.45 sala Niklowa , Budynek DOZAMEL, ul. Fabryczna 10.