Spotkanie przedstawicieli uczelni wyższych - eTwinning Polska

4 października dr Barbara Muszyńska, Kierownik Pracownik Kształcenia Językowego DSW, wzięła udział w spotkaniu przedstawicieli uczelni wyższych kształcących przyszłych nauczycieli - Teachers Training Institutes, organizowanym przez eTwinning Polska.

Podczas spotkania opracowany został plan na zbliżający się rok akademicki, podczas którego studenci zostaną wprowadzeni w świat projektów eTwinning, tak aby rozpoczynając pracę w szkole byli gotowi do międzynarodowej współpracy.

DSW jest piątą Uczelnią w Polsce zarejestrowaną do programu eTwinning dla instytucji kształcenia nauczycieli (eTwinning for Teacher Training Institutions).

Celem tej inicjatywy europejskiej jest przekazywanie wiedzy nt. nowoczesnej edukacji z wykorzystanie TIK i realizacji projektów eTwinning studentom przygotowującym się do pracy w szkole.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej osobą realizującą projekty eTwinning ze studentami specjalności nauczycielskich jest dr Barbara Muszyńska.

Studenci Pani doktor realizują Projekty eTwinning z zagranicznymi Uczelniami w Europie, dzięki czemu opuszczając naszą Uczelnię są od razu przygotowani do dołączenia do europejskiej społeczności szkolnej eTwinning oraz do realizacji projektów wraz ze swoimi uczniami.

Więcej informacji o projektach z eTwinningu TUTAJ