Seminarium dr hab. Michała Głowackiego z Uniwersytetu Warszawskiego

Zapraszamy na seminarium na temat “Kultura organizacyjna mediów publicznych – metodologia i wyniki badań jakościowych”. Dr hab. Michał Głowacki to wybitny medioznawca, doceniany przez gremia polskie i międzynarodowe.

Wykład dr hab. Michała Głowackiego będzie prezentacją wyników najnowszych  badań prelegenta, prowadzonych w ramach finansowania z NCN w ramach projektu "Kultura organizacyjna mediów publicznych: ludzie, wartości procesy" (2015-2018).

Seminarium odbędzie się 12 marca 2020 o godz. 14 w budynku DSW przy ul. Strzegomskiej 55, s.308.

Dr hab. Michał Głowacki (Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii) to wybitny polski medioznawca, doceniany przez gremia polskie i międzynarodowe.

W pracy naukowej zajmuje się polityką medialną, mediami publicznymi, systemami odpowiedzialności mediów i kulturą innowacji. W 2010 r. w Departamencie Mediów i Społeczeństwa Informacyjnego w Radzie Europy w Strasburgu koordynował pracami grupy ekspertów w zakresie zarządzania mediami publicznymi (Ad hoc Advisory Group on Public Service Media Governance, MC-S-PG).

Prowadził badania w ramach projektu NCN pt. "Kultura organizacyjna mediów publicznych: ludzie, wartości procesy" (2015-2018); celem projektu było zdiagnozowanie w jakim stopniu kultury organizacyjne mediów publicznych w Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Kanadzie, Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wspierają innowację i kreatywność (www.creativemediaclusters.com).

Od 2019 roku jest redaktorem naczelnym czasopisma "Central European Journal of Communication". W 2019 roku otrzymał stypendium Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w programie Bekkera na realizację projektu badawczego "Media and Creative Cultures in the Neighbourhood" na Vrije Universiteit Brussel, Belgia (2020-2021).  Członek stowarzyszeń i sieci badawczych m.in.: The European Expert Network on Culture and Audiovisual (Creative Europe Programme, Komisja Europejska), Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (PTKS) i European Media Management Association (EMMA). Jest członkiem rad redakcyjnych czasopism "Communication Today", "World of Media", "Journal of Media Management and Entrepreneurship", "Global Media Journal: The Slovak Edition".