Prestiżowa nagroda dla prof. zw. dr hab Piotra Mickiewicza

Serdecznie gratulujemy prof. zw. dr hab. Piotrowi Mickiewiczowi uzyskania prestiżowej nagrody.

Z przyjemnością informujemy, że w trakcie Zjazdu Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego prof. zw. dr hab. Piotr Mickiewicz otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego za osiągniecia naukowe zakresie geopolityki.

Nagroda im O. Żebrowskiego Profesor Mickiewicz otrzymał nie będąc członkiem tego towarzystwa naukowego. Serdecznie gratulujemy!

Prof. zw. dr hab. Piotr Mickiewicz - politolog i historyk dziejów najnowszych, wykładowca i ekspert związany także z Dolnośląska Szkołą Wyższą. Absolwent Akademii Marynarki Wojennej i Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1990–1997 oficer Grupy Okrętów Szkolnych, a następnie wykładowca akademicki. Redaktor naczelny „Rocznika Bezpieczeństwa Międzynarodowego” i przewodniczący regionalnego komitetu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Jego główne zainteresowania badawcze to problematyka wykorzystywania potencjału militarnego w polityce państw oraz polityczno-militarnego oddziaływania państw i aktorów niepaństwowych na akwenach morskich.

CZYTAJ TAKŻE Prof. dr hab. Piotr Mickiewicz wygłosił wykład inauguracyjny w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na zaproszenie rektora tej uczelni.