Konkurs o Nagrodę im. Marka Drapińskiego

Działasz społecznie? Jesteś studentem lub absolwentem? Zapraszamy do konkursu. Pula nagród to 20 tysięcy złotych.

Działasz społecznie? Jesteś studentem lub tegorocznym absolwentem szkół: Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, Wyższych Szkół Bankowych oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu? Zgłoś swój udział w konkursie do 13 września 2019 r. Łączna wartość nagród – 20 000 złotych.

Celem inicjatorów XIV edycji konkursu jest znalezienie i docenienie osób działających społecznie. Ludzi, którzy mają nie tylko pomysł na swoje życie, ale angażują się na rzecz różnych środowisk i są otwarci na drugiego człowieka. Nagroda jest wyrazem uznania dla takiej postawy i wsparciem w realizacji ambitnych zamierzeń.

Nagroda jest przyznawana dla upamiętnienia osoby Marka Drapińskiego, Wiceprezesa Zarządu Towarzystwa Edukacji Bankowej SA, tragicznie zmarłego w 2000 roku. Był on jednym z twórców sieci szkół policealnych prowadzonych wtedy przez TEB SA i współorganizatorem pionu Wyższych Szkół Bankowych. Nagroda im. Marka Drapińskiego jest nagrodą pieniężną i przyznawana jest nieprzerwanie od 2005 roku. W tym roku łączna wartość nagród to 20 000 zł.

Na przestrzeni 14 lat do Konkursu przystąpiło prawie 300 kandydatów, spośród których tytuł Laureata przyznano 20 osobom.

Jak zostanie wyłoniony laureat?

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i przesłanie w  terminie do 13 września 2019 r. zgłoszenia do Konkursu. Obejmuje ono kwestionariusz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.fundacjateb.pl oraz wskazane w nim załączniki (w tym dokumentację potwierdzającą zaangażowanie społeczne oraz wymagane oświadczenia). Podstawowym kryterium oceny kandydatur jest przebieg działalności społecznej opisany w Kwestionariuszu zgłoszeniowym.

Nagrodę w konkursie przyznaje Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji TEB, Szkół Wyższych oraz TEB Edukacja sp z o.o.
Laureaci Nagrody im. Marka Drapińskiego zostaną wyłonieni przez Kapitułę Nagrody do końca września 2019 r.

Nagroda wręczana jest w szkołach, w których studiują, uczą się, bądź które ukończyli Laureaci.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Więcej informacji na stronie Fundacji TEB