Kolejna publikacja dr Anety Słowik w jęz. francuskim

W styczniu 2020 nakładem paryskiego wydawnictwa naukowego L`Harmattan ukazała się książka pt. Historia życia i badania biograficzne - perspektywy socjo-historyczne, zredagowana przez dr Anetę Słowik (DSW) we współpracy z prof. dr Gastonem Pineau (Uniwersytet w Montrealu, Quebec, Kanada) oraz dr Hervem Breton (Uniwersytet w Tours, Francja).

W publikacji znajdują się artykuły uczonych (z Francji, Kanady, Brazylii, Szwajcarii, Polski, Hiszpanii i Chile) specjalizujących się w badaniach biograficznych.

Wszystkie artykuły w sposób pośredni lub bezpośredni nawiązują do dokonań Szkoły Chicagowskiej i dzieła "Chłop polski w Europie i w Ameryce" - autorstwa  Williama Thomasa i Floriana Znanieckiego. Praca ta przyczyniła się do rozwoju tej szkoły, szczególnie w zakresie metod jakościowych.