Kino plenerowe i wiele bezpłatnych wydarzeń. Już w piątek startuje Przegląd Kultury Studenckiej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Sprawdź program!

Spektakle, wernisaże wystaw, recitale, stand-up, prefrormance, strefa chilloutu i kino plenerowe, to tylko część atrakcji jakie czekają na odwiedzających w ramach Przeglądu Kultury Studenckiej DSW 2018. Już w najbliższy weekend 11 i 12 maja w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu czeka kulturalna podróż artystycznym PKS-em. Organizatorami wydarzenia są studenci DSW. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 rozpocznie się w piątek 11 maja o godz. 19:00 inscenizacją pt. Intro do miłości, w wykonaniu akademickiego Teatru Aula DSW. Reżyserem jest Monika Taras. Scenariusz przedstawienia jest zbudowany na oderwanych od siebie frazach i sekwencjach tekstów pochodzących z twórczości Doroty Masłowskiej Spektakl przeznaczony jest dla widzów pełnoletnich. Po spektaklu otwarta zostanie wystawa prac Tatiany Jewsiejewej. Artystka tworzy swoje dzieła na szkle.

W sobotę 12 maja już od godz. 13:00 w spektaklu „Ciąg obrazów i myśli” wyreżyserowanym przez Natalię Ługiewicz, gościnnie wystąpią aktorzy z niepełnosprawnością intelektualną ze Stowarzyszenia Kamienna Tęcza. Następnie otwarta zostanie wystawa „Inspiracja jest kobietą” zrealizowana w przez studentów DSW i słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DSW. Powstanie również specjalna strefa chilloutu, a pasjonaci świata mody będą mogli wziąć udział w castingu na modelki i modeli.

W programie drugiego dnia będzie można również zobaczyć performance Mateusza Czyczerskiego, sprawdzić z czego żartuje stand-uper Konrad „Konik” Iwański, posłuchać recitalu Izabeli Możdżeń i Martyny Drzewieckiej, które odkryją moc kobiecego głosu i muzyki „na szpilkach”, przenieść się w inny wymiar podczas wernisażu wystawy Vedic Art. - prac Karoliny Michalak, zobaczyć mistrzowski pokaz tańca towarzyskiego Julity Rudkowskiej i Mateusza Maślanki, który towarzyszyć będzie recitalowi Anety Leńskiej i jej gości. Otwarta zostanie również wspólna wystawa Daniela Raszewskiego, Wojciecha Pińkowskiego i Konrada Iwańskiego, studentów kierunku sztuki nowoczesne – Design Now!. Wszystkie te wydarzenia odbywać się będą w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 zakończy się kinem plenerowym, które zlokalizowane zostanie przy ul. Strzegomskiej 47. Będzie można zobaczyć dwa filmy z przygotowanych 200 miejsc siedzących lub swojego samochodu (30 miejsc dla samochodów). Kino plenerowe wystartuje o godz. 22:00.

Jak podkreślają studenci DSW organizujący Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 – wycieczki takim PKS-em nie można odpuścić! Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU:
www.facebook.com/przegladkulturystudenckiej/

piątek 11 maja 2018 (ul.Strzegomska 55):

sobota, 12 maja 2018 (ul.Strzegomska 55)

Uwaga! Strzegomska 47