Już w piątek 10-letni Tymoteusz opowie 300 rówieśnikom o katastrofie w Czarnobylu.

Zagrożenia i katastrofy – co może zrobić człowiek? To temat kolejnego spotkania 300 dzieci w wieku od 6 do 12 lat w ramach Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. W roli młodego eksperta usłyszymy 10-letniego Tymoteusza Niewiarowskiego. Jego wykład uzupełni gość specjalny mgr Jacek Starzyński.

W najbliższy piątek 27 kwietnia o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu odbędzie się kolejne spotkanie 300 Małych Studentów uczestniczących w VI edycji Polskiej Akademii Dzieci w DSW. Swoją wiedzą na temat katastrofy w Czarnobylu podzieli się 10-letni Tymoteusz Niewiarowski, który przybliży rówieśnikom jej przyczyny, przebieg oraz skutki występujące wcześniej i te, które odczuwamy do dziś.

Gościem specjalnym będzie specjalista zarządzania kryzysowego, ratownik medyczny oraz wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu mgr Jacek Starzyński. Dorosły ekspert opowie o sile jaką stanowią katastrofy naturalne – o skutkach huraganów, powodzi oraz trzęsień ziemi. Obaj eksperci wspólnie z uczestnikami spotkania poszukają odpowiedzi na pytania: czy człowiek ma jakiś wpływ na te zjawiska, w jaki sposób może się przed nimi bronić, jak radzić sobie z ich skutkami oraz jak ludzie niedotknięci kataklizmem mogą wspomóc tych, którzy go doświadczyli.

Oglądaj transmisję na żywo w internecie!

Wszystkie spotkania Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej są transmitowane na żywo w internecie. Wystarczy wejść na stronę www.dsw.edu.pl/polska-akademia-dzieci i bezpłatnie można obserwować zarówno wykład młodego jak i dorosłego eksperta.

*** Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Celem edukacyjnego projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6. do 12. lat oraz ich opiekunowie. Wykłady prowadzone są przez małych ekspertów, którzy przekazują swoim rówieśnikom wiedzę z obszaru swoich zainteresowań. Uzupełnieniem ich wystąpień są prezentacje zaproszonych dorosłych ekspertów. W trakcie zajęć uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertom.

Organizatorem Polskiej Akademii Dzieci we Wrocławiu jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym VI edycji projektu jest Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad projektem objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Partnerem projektu jest Robo Camp.