Już 24 maja w DSW otwarte seminarium "Ilustracja w książce dziecięcej – jej zadania, funkcje i potencjał edukacyjny." [ZAPISZ SIĘ]

Piętnaste seminarium z cyklu W poszukiwaniu nowych rozwiązań we wczesnej edukacji: forum wymiany myśli i doświadczeń pt. Ilustracja w książce dziecięcej – jej zadania, funkcje i potencjał edukacyjny.

Ilustracja to nieodłączny element książki dla dziecka. Interpretuje i dopowiada tekst, objaśnia małemu odbiorcy otaczający go świat, jest też pierwszym kontaktem ze sztuką. Aby wzbudziła zainteresowanie, musi być dostosowana w treści i formie do psychicznych cech odbiorcy w różnych okresach rozwoju i korespondować z tekstem literackim; powinna także wyróżniać się możliwie wysoką wartością artystyczną. Znajomość cech dobrej ilustracji, jej zadań i funkcji, a także preferencji obrazowych najmłodszych czytelników stwarza możliwości jej różnorodnego wykorzystania w edukacji. Na seminarium zostaną przedstawione propozycje pracy z ilustrowaną książką dziecięcą w przedszkolu i w nauczaniu początkowym.

Aleksandra Łamasz: bibliolog, bibliotekarz akademicki. Interesuje się ilustracją książkową, w szczególności relacjami między obrazem a tekstem.

Termin: 24 maja (czwartek), godz. 17.00

Miejsce: Dolnośląska Szkoła Wyższa, ul. Strzegomska 55, sala 111