Exploring Central Europe:

History, Memory, and Identity Across Borders - program międzynarodowych studiów w DSW!

Rozpoczął się unikatowy program międzynarodowych studiów, Exploring Central Europe: History, Memory, and Identity Across Borders (13 września - 16 grudnia 2019), który organizowany jest we współpracy Międzynarodowego Instytutu Studiów nad Kulturą i Edukacją DSW i amerykańskiej uczelni Syracuse University.

Dwunastu studentów ze Stanów Zjednoczonych przyleciało 13 września do Budapesztu skąd rozpoczyna się ich podróż po Europe Centralnej. Pod okiem instruktorów - międzynarodowej kadry naukowców, odwiedzą 11 miast m.in. Wiedeń (Austria), Bratysława (Słowacja) Praga (Czechy), Berlin (Niemcy), Kraków i Oświęcim.

Od października do grudnia studiować będą w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Ich wrażenia można śledzić na stronie programu: urbanlabsce.eu.