#ekspertDSW dr Aleksandra Moroska-Bonkiewicz uczestniczy w międzynarodowej konferencji na Cyprze.

Doktor Aleksandra Moroska Bonkiewicz z Instytutu Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych DSW uczestniczy w międzynarodowej konferencji ECPR Joint Sessions 2018. Wydarzenie, które obecnie uznawane jest za jedno z głównych punktów światowego kalendarza nauk politycznych, odbywa się na Uniwersytecie w Nikozji na Cyprze. W ramach pięciodniowego spotkania ekspertów zorganizowanych zostało około 30 zamkniętych warsztatów. Tematy dyskusji są precyzyjnie określone, a do udziału w nich zaproszeni są wyłącznie naukowcy pracujący w tej konkretnej dziedzinie, z dokumentem lub dokumentem badawczym do dyskusji.

Workshop w którym uczestniczy dr A. Moroska Bonkiewicz jest zatytułowany: Rethinking ‘Militant Democracy’: Democratic Dilemmas in the Age of Populism. A Jej wystąpienie nosi tutuł: The relevance of historical experiences for shaping responses to anti-system actors. The cases of Poland and Spain, we współautorstwie z dr Angela Bourn, Roskilde University.