Aktualności - Dolnośląska Szkoła Wyższa

#EdukacyjneCzwartkiDSW: Dlaczego i po co międzykulturowość w edukacji?

Jaką rolę w międzykulturowym procesie edukacyjnym odgrywa nauczyciel języka polskiego jako języka obcego? Co warto wiedzieć o komunikacji w językach pierwszych, drugich, częściowo przyswojonych, by móc skutecznie wspierać rozwój człowieka? Jaki jest język polski, którego chcielibyśmy nauczyć i w jaki sposób możemy go nauczać jako języka obcego?

Dlaczego i po co  międzykulturowość w edukacji?
dr Aneta Słowik & mgr Łukasz Rogoziński

Podczas spotkania zapraszamy do podjęcia refleksji i dyskusji nad następującymi zagadnieniami: Jak rozumieć międzykulturowość i dlaczego międzykulturowe działania edukacyjne mogą być postrzegane jako ważny obszar wspierania rozwoju człowieka? Jakie wyzwania w obszarze edukacji międzykulturowej można identyfikować? Co warto wiedzieć w procesie konstruowania międzykulturowych praktyk edukacyjnych?

ZAPISZ SIĘ NA TO WYDARZENIE
POBIERZ BEZPŁATNY BILET - KLIKNIJ TUTAJ

dr Aneta Słowik – pracowała przez rok w Centrum Pomocy Uchodźcom i Migrantom w Wielkiej Brytanii, udzielała w Belgii wsparcia kobietom – analfabetkom, głównie w zakresie nauki języka francuskiego, była praktykantką w szkole podstawowej w Brukseli w klasie integracyjnej dla dzieci-migrantów, posiada doświadczenie pracy w świetlicach środowiskowych w Brukseli w społecznościach zróżnicowanych kulturowo.

mgr Łukasz Rogoziński - od ponad 10 lat uczy (się) języka polskiego jako obcego. Prowadził kursy na Uniwersytecie Wrocławskim, w Łotewskiej Akademii Kultury, ryskiej filii Uniwersytetu Laterańskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską o trudnościach artykulacyjnych łotewskich studentów uczących się języka polskiego. Pracował w międzynarodowym projekcie badań nad ustną komunikacją naukową – „GeWiss”.