EDiTE Summer School: Advanced Studies

Wrocław, 19-23 czerwca 2017

Dobiega końca międzynarodowa szkoła letnia skierowana do doktorantów i wykładowców uczestniczących w European Doctorate in Teacher Education – EDiTE, projekcie finansowanym ze środków programu badawczo-innowacyjnego Unii Europejskiej, Horyzont 2020, działanie Marie-Skłodowska-Curie.

W ramach projektu, ponad 20 młodych naukowców z 11 krajów (Bhutan, Czechy, Ekwador, Niemcy, Grecja, Węgry, Nepal, Polska, Serbia, Syria, USA), na pięciu uniwersytetach partnerskich (Uniwersytet w Innsbrucku, Uniwersytet Eötvös Loránd w Budapeszcie, Uniwersytet w Lizbonie, Uniwersytet Masaryka w Brnie, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu), pracuje pod kierunkiem opiekunów naukowych nad indywidualnymi projektami badawczymi w ramach wspólnego programu studiów doktoranckich EDiTE.

Szkoła letnia pt. "Advance Studies", zorganizowana przez Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją, była dla nich wszystkich okazją do zaprezentowania pierwszych wyników badań i konsultacji wniosków, wynikających z ponad półtorarocznych prac badawczych.