Aktualności - Dolnośląska Szkoła Wyższa

Przedziwna epoka. Rozmowy między Vaclavem Havlem i Adamem Michnikiem

dyskusja wokół polskiego wydania książki pod red. Elżbiety Matyni

W czwartek 23 listopada w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyła się dyskusja panelowa wokół polskiego wydania książki "Przedziwna epoka. Rozmowy między Vaclavem Havlem i Adamem Michnikiem" pod red. Elzbiety Matyni. W spotkaniu udział wzięli red. Adam Michnik, Martin Palous oraz Andrzej Jagodziński. Spotkanie moderowała prof. Hana Cervinkova. Organizatorami wydarzenia byli Wydawnictwo Naukowe DSW oraz Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją.

Książka dokumentuje wieloletnią współpracę polskich i czeskich dysydentów w czasach przed i po roku 1989 i jest wyjątkowym zapisem refleksji na temat współczesnych i historycznych wydarzeń, z którymi zmagały się młode demokracje środkowoeuropejskie po 1989 roku.

Zapis ze spotkania można zobaczyć TUTAJ