Dolnośląska Akademia Dzieci w DSW. Tematem różnorodność kulturowa

29 listopada odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dolnośląskiej Akademii Dzieci. Tym razem młodzi studenci będą dyskutować o różnorodności kulturowej.

Dolnośląska Akademia Dzieci to uniwersytet prowadzony przez dzieci. 29 listopada młodzi studenci spotkają się po raz drugi w ramach 3 edycji tego projektu. Tematem obecnego spotkania jest „Różnorodność kulturowa, tolerancja i przeciwdziałanie wykluczeniu”. Wykłady wygłoszą 11-letnia Ahyoung Song oraz prof. Magdalena Blum.

Celem całego projektu Dolnośląska Akademia Dzieci jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Podczas tych spotkań podejmowane są ważne i aktualne tematy. W trakcie zajęć uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertom. Wszyscy słuchacze posiadają imienny indeks Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, w której organizowane są wykłady.

Wszystkie spotkania Dolnośląskiej Akademii Dzieci transmitowane są na żywo. Zapis spotkań dostępny jest TUTAJ. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Dzieci.