Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Aktualności

Debaty, koncerty, ostatnie pokazy konkursowych filmów...

wydrukuj artykuł

Przed nami ostatni weekend 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL - największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce, który równolegle odbywa się we Wrocławiu i Warszawie. Trzy najbliższe dni to ostatnia okazja, by obejrzeć wiele z najciekawszych festiwalowych pozycji.


W piątkowy wieczór pochylimy się nad problemem edukacji - o 18:00 wystartuje pokaz "Alfabetu" Erwina Wagenhofera, który kwestionuje sens systemu kształcenia, w bardzo przybliżonej formie funkcjonującego w większości krajów dzisiejszego cywilizowanego świata. Po nim rozpocznie się debata, w której na pytanie "Co z tą edukacją" postarają się odpowiedzieć Jarosław Delewski (Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia), Agata Wolska-Kusiak (prezes fundacji „Edukacja w Wolności”), prof. Barbara Wiśniewska-Paź (Zakład Socjologii Edukacji Instytutu Socjologii UWr) i Andrzej Horyza (ALA Autorskie Licea Artystyczne).Trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3kfYHarExbw

Natomiast o 19:30  zapraszamy na film Maurice'a Steenbergena "Oldskulowi renegaci" - obrazu opowiadającego o narodzinach kultury rave, w którym m.in. Technotronic opowiada, komu ukradł sample do megahitu "Pump up the Jam", holenderscy DJ-e zdradzają przepis na dobry hardcore, a Moby zdradza kulisy powstania "Go", swojego pierwszego przeboju.

Po filmie zapraszamy na afterparty do Klubu Festiwalowego Bułka z Masłem - dziś zagrają KAZÜLA, DJ PLAN, SEB.Trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=J29c0H2yK5w

Przez cały dzień zapraszamy na pokazy filmów nominowanych do Grand Prix Dolnego Śląska -m.in. "Rozważania o przemocy" Görana Hugo Olssona (15:00), "Sól tej ziemi" Faridy Pachy (15:00), "Uciekinier z Nowego Jorku" Michaela Oberta (17:00), "Naomi Campbel" (17:00), "Jesteśmy waszymi przyjaciółmi" (19:00) czy "Zielony książę" (21:30). 

Werdykt kapituły poznamy 18 maja o godzinie 18:00 przed wrocławską premierą filmu "Zappa wraca na Sycylię" Salvo Cuccii.

Więcej informacji o Festiwalu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej i Facebooku. W razie pytań, prosimy o kontakt - chętnie udzielimy wszelkim niezbędnych informacji.

Do zobaczenia w kinie!