Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Aktualności

Cykl seminariów naukowych "Poza kulturową oczywistością". 18 grudnia kolejne spotkanie

wydrukuj artykuł

Dolnośląska Szkoła Wyższa serdecznie zaprasza do udziału w cyklu naukowych seminariów „Poza kulturową oczywistością”.


18 grudnia seminarium pt. "Freirego Suchodolskim. Od marginesów, do centrum i z powrotem na marginesy – poza oczywistością interpretacyjną w filozofii wychowania” poprowadzi dr hab. Piotr Stańczyk z Uniwersytetu Gdańskiego. Zapraszamy do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej od godz. 10-11.30, s. 308.

Celem seminarium jest podjęcie dyskusji nad zmianami zachodzącymi w edukacji, kulturze, polityce oraz mediach. Pragniemy zadać pytania o kwestie sporne, wątpliwe lub kontrowersyjne, których obecność w dyskursie publicznym w (nie)oczywisty sposób zmienia nasze realia.

Inspiracją dla cyklu seminariów naukowych „Poza kulturową oczywistością” w Dolnośląskiej Szkole Wyższej jest dorobek naukowy Profesora Roberta Kwaśnicy.

Patronat honorowy nad cyklem seminariów objął Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

Piotr Stańczyk -  (ur. 1979), dr hab., adiunkt w Zakładzie Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych w Uniwersytecie Gdańskim. Z wykształcenia filozof, który skierował się ku pedagogice. Zwolennik pedagogiki krytycznej, radykalnej i emancypacyjnej. Wcześniej badał jak dyskryminowani są studenci studiów zaocznych oraz jak kultura pracy szkoły odnajduje się w kulturze kapitalizmu. Obecnie zajmuje się rekonstrukcją filozofii wychowania Paulo Freirego, a także analizą dyskursu wizualnego reklamy rzemieślniczej w Afryce Zachodniej. Odbył staże badawcze i praktyczno-badawcze w Demokratycznej Republice Wysp Świętego Tomasza i Książęcej oraz w Republice Gwinei Bissau.

Zapraszamy do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej - 18 grudnia od godz. 10-11.30, s. 308.

Następne seminarium:

  • 16 stycznia 2020 r.

Aneta Ostaszewska, Uniwersytet Warszawski
„Nakreśliłam własne przeznaczenie” – praca biograficzna jako kategoria pedagogiczna”, g. 10:00-11:30.