12-letni letni Marcel opowiedział 300 rówieśnikom m.in. o SMOG’u i zagrożeniach świata. Gościem specjalnym była Prof. Alicja Chybicka.

Styczniowe spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci poświęcone było zagrożeniom współczesnego świata. W roli młodego eksperta usłyszeliśmy 12-letniego Marcela, który opowiedział swoim rówieśnikom o negatywnym wpływie kwaśnych deszczy na nasze środowisko? Mówił też jak temu zapobiegać, czym są odnawialne źródła energii i dlaczego są tak ważne? Wyjaśnił dzieciom jak powstała dziura ozonowa i w jaki sposób wpływa na nasze zdrowie. Mówił również czym jest SMOG, jak powstaje i czemu jest tak niebezpieczny? Na koniec przeprowadził ekspertyment z recyklingiem.

Gościem specjalnym i dorosłym ekspertem była prof. Alicja Chybicka, która odniosła się do młodego eksperta i odpowiedziała jak walczyć ze smogiem, czy i jak sami możemy mierzyć poziom zanieczyszczenia i jak miasto Wrocław walczy ze SMOGiem. Jako lekarz i pasjonatka zdrowego stylu życia mówiła także, co powinniśmy robić by żyć zdrowiej i jak otaczający nas świat i stres wpływa na nasze zdrowie? Opowiedziała też o leczeniu dzieci w Przylądku Nadziei, skoku małych pacjentów ze spadochronem i zdobyciu Kilimandżaro.

Dolnośląska Akademia Dzieci, Młodzieży i Rodziców

Projekt współfinansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój