Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Aktualności

Jak stworzyć grę komputerową w 24h? Wiedzą o tym studenci!

wydrukuj artykuł

Kodowania, projektowania grafiki i oprawy dźwiękowej, testowania i wielu innych zadań podjęli się studenci, którzy w miniony weekend wzięli udział w Game Jam’ie organizowanym przez koło naukowe Skill Point działające w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Ponad 40 studentów z DSW i Pwr w 24h rywalizowało w tworzeniu gier komputerowych.


W miniony weekend 16-17 czerwca br. ponad 40 studentów z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Politechniki Wrocławskiej wzięło udział w Game Jam’ie, organizowanym przez studentów Sebastiana Podborowskiego, Wojciecha Snopka i Adriana Boćka z koła naukowego Skill Point, działającego przy Centrum Badawczo-Projektowym Gier i Animacji „Digital Masters” w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Uczestnicy mieli zaledwie 24 godziny na stworzenie gry komputerowej. Tematem zadania, który został ujawniony zespołom dopiero na miejscu, były „supermoce w zwykłych pracach”. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, jednak wymagana była wcześniejsza rejestracja zwodników. – Organizacja tego typu wydarzeń, to przede wszystkim spotkanie komputerowych freak’ów. Mamy okazję wymieniać się swoimi spostrzeżeniami, nowinkami i wiedzą – podkreślał główny organizator Sebastian Podborowski, student DSW kierunku Media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne.

Pizza boy najlepszą grą Game Jam’u

Zwycięzcą Game Jam’u została grupa pn. „Puszka Groszku” z Politechniki Wrocławskiej. Studenci opracowali grę „Pizza Boy”, w której gracz wcielał się w dostawce pizzy i ratował wygłodniałych ludzi. Gry oceniało jury w składzie Łukasz Burdka (Techland), Jakub Misztal (Ten Square Games) i prof. Jan Stasieńko (DSW). Laureaci otrzymali gry dostrarczone przez Techland oraz kody rabatowe na planszówki od planszoweczka.pl

Gra dostępna jest pod adresem - KLIKNIJ TUTAJ